Wystawy Katarzyny Gawlik "Globalne ocieplenie" i "Kraj-obrazy" w Galerii Sztuki Ratusz

8 października 2021 w Galerii Sztuki Ratusz otwarto dwie wystawy. Łączy je osoba Katarzyny Gawlik, która na jednej ekspozycji "Globalne ocieplenie" pokazuje swoje autorskie dzieła, a na drugiej efekt pracy jej podopiecznych z pleneru malarskiego "Kraj-obrazy".
Organizatorem wystawy "Globalne ocieplenie" jest Miejski Ośrodek Kultury, a wystawy "Kraj-obrazy" Powiatowa Instytucja Kultury.
Wystawy otworzyła opiekunka Galerii Sztuki Ratusz Barbara Retmaniak.

Katarzyna Gawlik ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im Wojciecha Gersona w Warszawie, specjalizacja ? wystawiennictwo oraz Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie - wydział Architektury Wnętrz; studia zakończone dyplomem z wyróżnieniem.
Właściwie od początku malarstwo to coś, co oprócz projektowania wnętrz, pasjonowało Kasię Gawlik najbardziej. - Nie ważna technika, podłoże, narzędzia ważne żeby malować, pokrywać powierzchnię kolorami. - Choć trudno dziś o malarstwie artystki powiedzieć aby krzyczało czerwieniami, błękitami czy żółcią. Po zachwycie barwą w okresie studiów i tuż po nich, obrazy Kasi Gawlik stały się prawie monochromatyczne. Potem kolor zaczął znów pojawiać się na palecie artystki pod wpływem otaczającej Ją natury. Kolejna wystawa w Galerii Sztuki Ratusz, która będzie prezentowana od 8 października to komentarz na zmiany jakie nadciągają. Świat się zmienia, zmieniają się też krajobrazy. Wysychają, stepowieją, pustynnieją. Dlatego inspiracją do wystawy stały się tereny pustynne i półpustynne na wielu kontynentach. To stąd egzotyczne tytuły obrazów.
"Pustynnienie Krajobrazu" - czy to nas czeka?Podziel się: