Wystawa Adama Wyżlica "Krajobraz od morza do gór"

Wystawę malarstwa Adama Wyżlica "Krajobraz od morza do gór" można było oglądać w legionowskiej Galerii Sztuki Ratusz (ul. Piłsudskiego 41) od 10 do 30 stycznia 2020.
Autor jest malarzem, grafikiem, fotografem, rysownikiem i rzeźbiarzem. Ukończył Edukację Artystyczną w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.
Twórczość artystyczną traktuje jako pasję. Tworzy nie tylko dla przyjemności. Za swój wielki skarb uważa publiczność, której sugestie są dla niego bardzo ważne, pozwalają na dynamiczny rozwój artystyczny. Pod koniec lat dziewięćdziesiątych na Starym Mieście w Olsztynie poznał artystę Jana Przełomca, który uwielbiał malować tamtejsze kamieniczki. Cenne uwagi malarza pomogły nakreślić Adamowi Wyżlicowi własną artystyczną drogę młodego adepta sztuki. Wtedy też powstały pierwsze prace. W 2014 roku, jedną, śmiałą kreską, stworzył postać o groteskowym wyglądzie. Następnie drugą, trzecią i kolejne. Tak powstała seria rysunków zatytułowana "Ludziki".
Dziś Adam Wyżlic ma na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych m.in. w Ostródzie, Olsztynie, Dobrym Mieście, Szczytnie, Warszawie, Krakowie, Kudowie-Zdroju) i pięćdziesiąt zbiorowych, podczas których prezentował rysunek, malarstwo, grafikę, plakat i fotografię. Jest członkiem wielu grup artystycznych.

Podziel się: