"Jak uwolnić swój całkowity potencjał" - inauguracja Dni Osób Niepełnosprawnych

13 stycznia w sali legionowskiego ratusza odbyło się spotkanie z mówcą motywacyjnym Angelo Pentaris zatytułowane "Jak uwolnić swój całkowity potencjał", a po nim koncert Angelo Pentaris (który jest perkusitą) z duetem Shandy & Eva
Angelo Pentaris to perkusista pochodzący z Grecji, który spędził pierwsze lata w szpitalach podłączony do maszyn, które utrzymywały go przy życiu. Z powodu niewystarczającej ilości tlenu w fazie prenatalnej i przedwczesnych narodzin, Angelo został zdiagnozowany z porażeniem mózgowym oraz tetraplegią, czyli paraliżem czterokończynowym. Jego rodzice zrobili wszystko co mogli, aby Angelo mógł zrealizować swój pełny potencjał i być niezależnym, mimo pesymistycznych zapowiedzi lekarzy, którzy uważali, że do końca życia będzie jeździł na wózku inwalidzkim. Angelo pracował bardzo ciężko, aby stać się jak najlepszą wersją samego siebie i teraz, w wieku 23 lat, skończył studia muzyczne i mieszka samodzielnie w Los Angeles, jest profesjonalnym perkusistą i mówcą motywacyjnym. W swoim wykładzie poruszył tematy związane z tym jakie znaczenie w życiu mają przeciwności losu, jak zamienić strach w odwagę i wiarę oraz jak uwolnić swój całkowity potencjał.Publiczność mogła zadawać mówcy pytania. Na koniec można było posłuchać krótkiego koncertu duetu Shandy & Ewa.
Spotkanie było pierwszą w 2020 roku imprezą zorganizowaną w ramach Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego.

Podziel się: