Dwóch we trzech ku pamięci jednego - Kaczmarski

Koncert zatytułowany "Dwóch we trzech ku pamięci jednego - Kaczmarski" odbył się 16 listopada 2019 w sali MOK. Piosenki Jacka Kaczmarskiego wykonało trio: Bartosz Kamiński - śpiew, gitara, Krystian Kulas - gitara, Łukasz Mrugacz - recytacja.
Drugi raz w tym roku trzech młodych ludzi przypomniało bardzo licznie zgromadzonej publiczności piosenki i wiersze barda, który wstrząsnął polską ambitną sceną na przełomie stuleci.
Pomysłodawcy i wykonawcy mówią o koncercie:
"Z upływem lat postać artysty, który dał nam wiele cennych refleksji i inspiracji, ale nigdy nie znalazł tego, czego szukał, wydaje się zanikać. Chcąc uratować przed zapomnieniem i podziękować za pouczającą lekcję postanowiliśmy zorganizować krótki przegląd piosenek poety, dołączając tym razem trochę tekstów Włodzimierza Wysockiego. Utwory opatrzone słowem wstępu wykonane zostaną przez nas w formie śpiewu, bądź recytacji. Mamy nadzieję, że wybrana kropla w morzu twórczości naszego bohatera sprowokuje Państwa do dalszego odkrywania jego nie tracącego na aktualności dorobku."Podziel się: