Fotografie Jarosława Wierzbickiego "Cały mój jazz" podczas Mazowieckiego Jazz Jam Legionowo

Wystawa fotografii jazzowych Jarosława Wierzbickiego "Cały mój jazz" towarzyszyła koncertom tegorocznej edycji Mazowieckiego Jazz Jam Legionowo podczas koncertów w ratuszu.

Jarek Wierzbicki
Człowiek, który odebrał niewiarygodnie trudne lekcje od życia. Jego miłością - muzyka, pasją - fotografia. Celem - uchwycenie emocji, które niesie ze sobą jazz. Zaraża entuzjazmem, wzrusza prawdą zaklętą w jego zdjęciach, inspiruje i pomaga, ofiarowując to co najcenniejsze ? serce na dłoni. Współpracuje z Jazz Forum i magazynem JazzPRESS. Jego pierwsza wystawa "Cały Mój Jazz" odbyła się we wrześniu 2016 roku. Po niej przyszedł czas na kolejne: 2016 - Mazowiecki Jazz Jam. Festiwal w Legionowie, 2017 - GetCloser Jazz Fest na Węgrzech; wystawę otwierał John Scofield, 2017 - Młyn Jazz Festival w Wadowicach, gdzie pojawił się sam Herbie Hancock, a po której to wystawie zgromadzonych oprowadzał Michał Urbaniak, 2019 - 4. Love Polish Jazz Festival w Tomaszowie Mazowieckim. W 2018 roku jego zdjęcie przedstawiające Rudy`ego Birda dostało się do finałowej trzydziestki prestiżowego konkursu Jazz World Photo. W tym samym konkursie, w 2019 roku, fotografią przedstawiającą Leszka Możdżera, wykonaną na 3. Love Polish Jazz Festival, zajął 5 miejsce. Tego samego roku zdjęcia przedstawiające Tomasza Stańko, Bobby McFerrina i Marcusa Millera znalazły się pośród 33 finałowych fotografii prestiżowego konkursu MK Foto im. Marka Karewicza. Jarek Wierzbicki to także organizator koncertów charytatywnych na rzecz Fundacji "Daj Herbatę" oraz dyrektor artystyczny Mazowieckiego Jazz Jam. Festiwal w Legionowie.
W 2019 roku fotografia przedstawiająca Leszka Możdżera zajęła 5 miejsce w konkursie Jazz World Photo W tym samym 2019 roku 3 fotografie (Tomasza Stańko, Marcusa Millera i Bobbyego McFerrina) znalazły się pośród 33 finałowych fotografii pierwszej edycji konkursu MK Jazz Foto im. Marka Karewicza.
Organizator koncertów charytatywnych. Przyjaciel środowiska jazzowego i niezwykły człowiek.
Mariola Borowska / Jazz Forum

Mazowiecki Jazz Jam Legionowo jest współfinansowany ze środków samorządu Województwa Mazowieckiego.

Podziel się: