Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Ellis

Wernisaż wystawy malarstwa Elżbiety Ellis odbył się 4 lipca 2019 w Galerii Sztuki Ratusz.
Wystawa jest eksponowana do 27 lipca.

Elżbieta Materska Ellis (Ella) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie w roku 1977 otrzymując dyplom Magistra Sztuki i Architekta Wnętrz. Od wielu lat przebywa za granicą pracując w znanych firmach architektonicznych, również malując i wystawiając. Jej projekty wnętrz i malarstwo można zobaczyć zarówno w USA, Kanadzie, Bermudzie i Europie.
Wcześniejsze prace malarskie Elżbiety były intrygującą grą kolorów i kształtów, w których pojawiały się zarysy twarzy lub sylwetek ludzkich symbolicznie wkomponowanych w obraz.
Jej ostatnie prace są eksplozją pulsujących, wspaniale zbalansowanych kolorów, budzący zmysły delikatnej subtelności, ale jednocześnie ogromnej siły. Wzajemnie przenikające się linie, tworzą trójwymiarowość i głębię. Jest w nich poczucie ogromu i bezkresu przestrzeni a jednocześnie wnikliwej intymności. Ella maluje na dużych formatach, często połączonych kompozycyjnie i tematycznie w duety, serie / kolekcje. Autorka używa farb akrylowych o czystych, niemalże podstawowych kolorach, eksperymentujac z ich naturalną płynnością uzupełniając kompozycję elementami i detalami przekazującymi głębie przestrzeni i myśl autorki.
Elżbieta, w swoich ostatnich pracach stworzyła kolekcję obrazów, które mogą być łączone w różnych kierunkach tworząc całość: Matryx - Siatka Energetyczna, Radiance - Blask i Flow - Płynność. Kolory w tej serii obrazów eksplodują radością, energią i duchową siłą.
Wgłębiając się w prace Elli Ellis, ma się poczucie że Ella "zgłębia niezgłębione", "oczywiste i nieoczywiste", "widoczne i niewidoczne", wnikając w zakres nieodkrytych jeszcze realiów.Podziel się: