Fort BS na Mazowieckiej Scenie Rockowej w MOK Legionowo

MAZOWIECKA SCENA ROCKOWA
W piątek 23 stycznia ruszyła w legionowskim MOK-u edycja "2009 Mazowieckiej Sceny Rockowej. Na scenie skrzyżowały gitary rockandrollowe i punkowe formacje: BANG BANG, BETTY BE i FORT BS. Rozpoczął, a jakże, sam Marek Wiernik - dziennikarz radiowy PR III PR i Radia dla Ciebie, jeden z współtwórców (wraz z Robertem Szymańskim z Sexbomby) Mazowieckiej Sceny Rockowej, człowiek, który jako pierwszy w Polsce grał muzykę punkrockową w radiowej audycji ?Cały ten Rock?. Chwilę po powitaniu i zapowiedzi udanie wystartował legionowski Bang Bang, od samego początku rozkręcając zabawę pod sceną. Ich druga płyta ma ukazać się już za kilka tygodni, w lutym 2009 nakładem wytwórni JIMMI JAZZ RECORDS. Pozostaje chwilę poczekać.
Jako drugie zagrały dziewczęta z zespołu BETTY BE, znane już legionowskiej publiczności z występu na Legionowo Rock Festiwal 2008. Jest to jedna z tych formacji, które przyjemnie się zarówno słucha jak i ogląda. Występy poszczególnych wykonawców zapowiadał Marek Wiernik, opowiadając przy okazji ciekawe anegdoty z historii rock and rolla. Koniec koncertu należał do niezmordowanego FORTU BS. Jeleniogórska formacja, działająca od ponad XXV lat! dała czadu co się zowie. Było mocno i ostro. Ich set zadowolił publiczność w sali legionowskiego MOK-u, co wyraźnie było widać po spontanicznych reakcjach na widowni.
Następnego dnia, czyli w sobotę koncert Mazowieckiej sceny Rockowej odbył się w ramach festiwalu w Grodzisku Mazowieckim, a w niedzielę w Wyszkowie. Oficjalne podsumowanie nastąpi w najbliższą niedzielę 1 lutego na antenie Radia Dla Ciebie, a już w marcu kolejne koncerty MSR - tym razem zapraszamy m. in. do Chotomowa.


Marek Wiernik zapowiada koncert


BETTY BEE


BANG BANG


FORT BS

FORT BS
Zespół FORT BS powstał w roku 1983 kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR JAROCIN 84 gdzie po raz drugi kapela gra następnego roku. Zgodnie z zasadą ?do trzech razy sztuka? FORT BS bierze udział w FMR JAROCIN 86 i zostaje jednym z laureatów, otrzymuje też nagrodę od władz Jarocina. Nazwa FORT BS trafia do świadomości odbiorców. Numer ?Rozhulantyna? trafia na składankę ?Jeszcze Młodsza Generacja?. Grupa jeździ z koncertami po kraju. Przyjaciel zespołu niejaki Maken własnymi siłami wydaje pierwszą kasetę, którą jest rozprowadzana na koncertach.
W roku 1992 ukazuje się pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu pt. ?PUNK & ROLL?. Materiał zawiera 15 ?czaderskich? utworów. Rok później wychodzi drugie wydawnictwo ?TUTAJ WSZYSTKO JEST INACZEJ? które jest materiałem koncertowym. Po raz kolejny kapela gra na festiwalu w Jarocinie, pojawia się także w katowickim Spodku na festiwalu ODJAZDY 93 oraz gra za zachodnią granicą w Monachium na ROCK ? FESTIVAL. Utwory zespołu ukazują się na licznych składankach: ?CZADU?, ?BYŁ KIEDYŚ JAROCIN?, ?TOP PUNKS? i ?ODLOT?. Trzeci materiał ?HOOLIGANS from FORT BS? ukazuje się w roku 1994 w którym to też po raz kolejny zespół zagościł na FMR JAROCIN 94.
Po długiej przerwie spowodowanej m.in. wyjazdem Cichego do Anglii zespół powrócił w roku 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Okazuje się że muzyce w przeciwieństwie do członków zespołu nie przybywa lat. Wkrótce FORT BS zaczyna grać regularne koncerty odwiedzając kolejne miasta Polski. Cichy na stałe opuszcza Wyspy wracając do Ojczyzny w tym roku. Kapela z wielkim zapałem zaczyna prace nad nowym materiałem. 13 września 2008 ukazało się nowe wydawnictwo zespołu ?Lekcja Historii? . Płyta zawiera kawałki z wcześniejszych wydawnictw , archiwalne materiały z FMR Jarocin 84 ,prób oraz 4 premierowe utwory , które są zapowiedzią nowej płyty, nad którą trwają aktualnie prace. Dodatkowo, niebawem nakładem firmy ?MTJ? ukażę się reedycja materiału koncertowego ?Tutaj wszystko jest inaczej?.
Obecny skład: CICHY- głos, ARTURRO ? bass, DADA ? gitara, ZDZICHU ? perkusja.

BETTY BE
Betty Be to nowy projekt trzech dziewczyn z zespołu Los Trabantos, który to zespół zawiesił działalność w październiku 2006 r. Do Graży (gitara, wokal), Marty (saksofon, wokal) i Uli (bas) dołączył Karabin (perkusja).
W nowym składzie zespół zagrał już kilkadziesiąt koncertów, w tym również na festiwalu w Jarocinie (2007), gdzie otrzymał wyróżnienie jury.
Autorami tekstów i muzyki jest Betty Be.
Kiedy zespół Los Trabantos rozpadł się, każda z dziewczyn pogrążyła się w swoim własnym piekle. Lady Graża (gitara, voc.) szukała ratunku w ramionach kolejnych wpływowych mężczyzn, lecz związki te nie przynosiły jej ukojenia. Ula de Luxe (bas) zostawiła w stołecznych barach szlak rozbitych szklanek po wódce i krwi wszystkich tych, którzy ośmielili się stanąć na jej drodze. Bejonz (sax, voc.) zatrudniła się jako diva śpiewająca tandetne przeboje w barze dla wykolejeńców. Kiedy dziewczyny spotkały się po raz kolejny, zrozumiały, ze dalej tak być nie może. Oczy rzucały złowrogie spojrzenia, dłonie same zaciskały się w pięści. Nadchodził czas zemsty. Wyszły na miasto i w najciemniejszym jego kacie, w miejscu, do którego nie zapuszczają się zwykli obywatele, odnalazły go. Karabin (perkusja) miał złamane życie. By zapomnieć o bólu i upokorzeniach przeszłości od lat praktykował walki bez rękawic w klatkach. Dziewczyny od razu wiedziały, że się nada. I tak narodziła Bardzo Zła Betty. Betty Be. Zespól wyruszył w miasto grac brudna, gitarowa muzykę i ze złością wykrzykiwać teksty o szatanie, podróżach po barach na urwanym filmie i życiu w świecie pozbawionym wszelkich wartości. Taki jest świat. Taka jest Betty Be.

Bang Bang
istnieje od 1989 r. Styl muzyczny zespołu określany jest jako melodyjny punkrock. Pierwszy skład zespołu tworzyli: Mucha - wokal, Rogu - bas, Forma - gitara i Mieciu - perka. W 1990 r. dołączyła Lidka jako drugi wokal. Rok później ustala się skład z nowym perkusistą Przemkiem. W tym składzie zespół zagrał dużą ilość koncertów w Polsce, nagrał trzy kasety demo oraz dwa teledyski. Niestety, na jakiś czas drogi członków zespołu rozeszły się.
W 2000 r. kapela powróciła. W składzie Tadeusz - perka, wokal, Rogu - bas, wokal i Japa - gitara i wokal, Bang Bang własnym sumptem nagrał i wydal kolejne dwa dema i wznowił działalność koncertową.
W 2006 r Bang Bang wydał debiutancką płytę ,,ROZDARCIE? dla wytworni JIMMY JAZZ RECORDS. Stanowiła ona podsumowanie dotychczasowej działalności zespołu i zebrała przychylnie przyjęta przez słuchaczy, prasę i portale muzyczne. W roku 2007 do kapeli powraca Lidka, by urozmaicić możliwości wokalne zespołu. Aktualnie zespól skończył nagrywanie kolejnej płyty, której premiera zapowiadana jest przez JIMMY JAZZ RECORDS na luty 2009 r.

Podziel się:


Kurier Kulturalny

Relacje

Archiwum

Newsletter


•  Festiwal Młodych Talentów

•  Galeria Sztuki Ratusz

•  Salon Artystyczny

•  Niedzielne spotkania z bajką

•  Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

•  Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

•  Festiwal Szaniawskiego Legionowo

•  ProgRockFest

•  Warszawska Syrenka

•  Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

•  Dni Osób z Niepełnosprawnościami

•  Koncerty Festiwalu "Hajnówka" w Legionowie

•  Małe formy teatralne

•  Wiosenne Czarowanie

•  Legionowskie Senioralia


•  Pracownia ceramiki Smok Ceramok

•  Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

•  Teatr Na Luzie


•  Deklaracja dostępności