Tribute to Waldemar Lewandowski

Tribute to Waldemar Lewandowski to koncert organizowany corocznie w urodziny znakomitego legionowskiego gitarzysty przez jego byłych uczniów i sympatyków.
Wystąpili:
Lewandowski Tribute Band
Legionowska Szkoła Bluesa
gość specjalny:
Marek Napiórkowski Trio

"Teoria plus praktyka muszą iść w parze, aby móc się rozwijać i osiągać zadowolenie z własnego grania. Ale to nie wszystko, należy słuchać, słuchać, słuchać" - idąc za radą Waldka już 31 maja w sali widowiskowej legionowskiego ratusza usłyszeliśmy trio Marka Napiórkowskiego, czołowego polskiego gitarzysty i kompozytora. Od początku swojej kariery Marek Napiórkowski Marek Napiórkowski pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę - ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Laureat muzycznej nagrody "Szczoty" przyznawanej w ramach Offensywy de Luxe w Programie 3 Polskiego Radia. Koncerty zespołu to mieszanka żywiołowej, pełnej energii improwizowanej muzyki, ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych, lirycznych ballad. Markowi Napiórkowskiemu będą towarzyszyć: Robert Kubiszyn (bas) oraz Cezary Konrad (perkusja).
Poza gościem specjalnym czwartej edycji koncertu zagrali także Lewandowski Tribute Band - zespół tworzony przez muzyków, przyjaciół i wychowanków Waldka oraz adepci Legionowskiej Szkoły Bluesa. Wydarzenie objął honorowym patronatem Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski.

Podziel się: