Koncert "Moniuszko na głosy Alla Polacca"

Legionowski MOK uczcił 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki okolicznościowym koncertem, który odbył się 5 maja 2019 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.
Koncert zatytułowany "Moniuszko na głosy Alla Polacca" - pieśni Stanisława Moniuszki w aranżacjach Andrzeja Żylisa wykonał Chór Alla Polacca z towarzyszeniem pianistki - Agnieszki Kopackiej-Aleksandrowicz, pod dyr. Anny Bednarskiej.
Chór przygotowały: Anna Bednarska, Beata Żukowska-Szaruga, Monika Kuppe

W programie znalazły się utwory:
Cztery pory roku
Czy powróci?
Dobra noc
Dumka
Kukułka
Pieśń wieczorna
Prząśniczka
Spod igiełek...
Latem brzózka mała...
Święty Piotr
Złota rybka
Znasz-li ten kraj
Cztery pory roku

Chór Alla Polacca działa od kilkudziesięciu lat przy Teatrze Wielkim w Warszawie. Dzieci i młodzież pod okiem wybitnych pedagogów zgłębiają tajniki śpiewu chóralnego, wspólnego muzykowania, odnajdywania radości w obcowaniu ze sztuką. W repertuarze chóru są zarówno pozycje klasyczne, ludowe jak i rozrywkowe kompozytorów polskich, i światowych (np. Japonia czy Nowa Zelandia). Chór nie stroni od koncertowania, bierze udział w konkursach chóralnych. Latem tego roku jedzie na najstarszy konkurs europejski do Llangollen, w Wielkiej Brytanii. Program moniuszkowski zostanie zaprezentowany 8 maja na koncercie transmitowanym na cały świat przez Radio Dla Ciebie.

Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego
Wydarzenie w ramach obchodów 100-lecia LegionowaPodziel się: