Dwóch we Trzech ku pamięci Jednego
piosenki Jacka Kaczmarskiego

Bartosz Kamiński (śpiew, gitara), Krystian Kulas (gitara) oraz Łukasz Mrugacz (recytacja) zaprezentowali 28 kwietnia 2019 w legionowskim MOK piosenki i wiersze Jacka Kaczmarskiego. Był to debiut tego młodego i ambitnego trio - debiut, jak wskazywała na to reakcja licznej publiczności - bardzo udany.

Zapowiadając występ jego pomysłodawca, Bartosz Kamiński, pisał:
"Jacek Kaczmarski jako swoisty nauczyciel był obecny w nas od czasów, kiedy zaczęliśmy samodzielnie analizować otaczającą nas rzeczywistość.
Z racji na wyraziste kompozycje oraz odejście od utartych schematów polskiej poezji śpiewanej nigdy nie doceniony jako poeta, a jego utwory nie odcisnęły się na kartach szkolnych podręczników. Mimo otwartości na wydarzenia polityczne, zjawiska społeczne i kondycję człowieka - pozostaje obserwatorem przemilczanym, a jego wyjątkowe, choć poniekąd gorzkie spostrzeżenia - zapomniane. Z upływem lat postać artysty, który nigdy nie znalazł tego, czego szukał, wydaje się zanikać.
Chcąc uratować przed zapomnieniem i podziękować za pouczającą lekcję postanowiliśmy zorganizować krótki przegląd piosenek poety. Wszystkie utwory opatrzone słowem wstępu wykonane zostaną przez nas w formie śpiewu, bądź recytacji. Mamy nadzieję, że wybrana kropla w morzu twórczości naszego bohatera sprowokuje Państwa do dalszego odkrywania jego nie tracącego na aktualności dorobku."Podziel się: