Recital Weroniki Chodakowskiej w Salonie Artystycznym

Recital fortepianowy Weroniki Chodakowskiej odbył się 14 kwietnia 2019 w Salonie Artystycznym MOK przy ul. Targowej.
W programie znalazły się utwory:
Wolfgang Amadeusz Mozart - Fantazja d-moll KV 397;
Franz Schubert - Impromptus op. 90: nr 2 Es-dur, nr 3 Ges-dur;
Fryderyk Chopin
- Preludium cis-moll op. 45,
- Impromptu As-dur op. 29,
- Impromptu Fis-dur op. 36,
- Impromptu Ges-dur op. 51,
- Fantazja-Impromptu cis-moll op. 66;
Milij Bałakiriew - Impromptu es-moll na temat dwóch Preludiów Chopina.Weronika Chodakowska rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie w wieku 11 lat w klasie prof. Tatiany Stępniak.

W trakcie nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w klasie prof. Pawła Skrzypka zdobyła liczne nagrody na ogólnopolskich, a także międzynarodowych konkursach pianistycznych w Polsce. Zaliczyć do nich można III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Zabrzu w kwietniu 2009 r., I Nagrodę na Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie, również w kwietniu 2009 r., III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Per aspera ad astra" w Kielcach w maju 2009 r. oraz Wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Karola Szymanowskiego w Warszawie, w grudniu 2009 r. W maju 2012 pianistka otrzymała I Nagrodę w najstarszej kategorii na
Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego w Warszawie w kategorii fortepian solo.

W latach 2012-2014 pianistka studiowała w klasie prof. Birgitty Wollenweber w Hochschule für Musik "Hanns Eisler" w Berlinie. W 2015 roku Weronika ukończyła z wyróżnieniem licencjat w Szwajcarii w Hochschule Musik w Lucernie w klasie prof. Konstantina Lifschitza. W ubiegłym roku pianistka ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Muzycznym w klasie fortepianu prof. Elżbiety Tarnawskiej oraz prof. Ramiro Sanjinesa.

Podziel się: