Teatr, film i muzyka na Dni MOK

Dni MOK to co roku okazja do spotkań dla tych, którzy na bieżąco śledzą naszą działalność, ale też zaproszenie do wszystkich wahających się, czy z naszej oferty skorzystać. Układając program tegorocznych spotkań uwzględniliśmy klasyczny podział - zaproponowaliśmy dzień teatralny, dzień filmowy i dzień muzyczny.
W piątek, 12 kwietnia, pojawiły się na scenie dwie grupy teatralne w MOK: seniorzy z zespołu Etiuda prowadzeni przez Walentynę Janiszewską zaprezentowali pełne humoru widowisko kabaretowo-muzyczne Grzeszna i święta, zaś ewangelizacyjny Teatr Adonai pokazał spektakl Po co? wyreżyserowany przez Hannę Wilczyńską. Dzień teatralny zakończyliśmy programem satyryczno-kabaretowym "Nic nowego pod słońcem" w wykonaniu aktora scen warszawskich Sławomira Hollanda. "Sławek nie przemawia do nas, nie recytuje, nie występuje, ale rozmawia, czaruje swoim wdziękiem nieco zawstydzonego, kulturalnego i eleganckiego inteligenta. - pisze o spektaklu Jacek Bursztynowicz - Spontanicznie i brawurowo, lirycznie i refleksyjnie dzieli się z nami przemyśleniami na temat motywu przewodniego spektaklu". Usłyszymy teksty Hemara, Hertza, Jurandota, Tuwima, Leśmiana, Oskara, Gałczyńskiego.
Drugi dzień - 13 kwietnia - rozpoczęliśmy klasyką filmu dla dzieci, proponując najmłodszym spotkanie z Misiem Yogi, potem nawiązaliśmy do twórczości patrona MOK pokazując go w filmie "Charlie bokserem", a na żywo przygrywał prawdziwy taper; na koniec wróciliśmy do archaicznych, lecz ożywczych źródeł filmu prezentując obraz z roku 1922 Nosferatu symfonia grozy. Projekcji towarzyszyła muzyka na żywo w wykonaniu znakomitego zespołu Czerwie.
Trzeciego dnia - 14 kwietnia - spotkaliśmy się, jak to często w MOK-u bywa, z muzyką jazzową. Wschodząca gwiazda tego gatunku, altowiolista Michał Zaborski ze swoim kwartetem dał koncert będący początkiem trasy promocyjnej jego najnowszej płyty "Feeling Earth", wydarzenie to było też okazją do przypomnienia postaci Krzysztofa Komedy, którego 50. rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.
Tegoroczne Dni MOK to święto jubileuszowe - pod koniec marca minęło 40 lat od chwili powołania do życia tej instytucji.Michał Zaborski Quartet - foto Jarek WierzbickiPodziel się: