Widowisko "Bal na Gnojnej" grupy Moderato oraz występ zespołu Dwa kolory

Widowisko muzyczne "Bal na Gnojnej" grupy Moderato oraz występ zespołu Dwa kolory z GOK Nieporęt odbyły się 2 marca 2019 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.
Akcja "Balu na Gnojnej" usytuowana jest w okresie międzywojennym, w Warszawie, gdzieś pomiędzy barem u Jozka a klubem Adria. Artyści kabaretu Moderato wcielili się w postacie z piosenek tamtego okresu; wuja Michała - magika, Ady, której nie wypada czy panny Andzi, co ma dziś wychodne. Piosenki przeplatane były scenkami nawiązującymi do stylu życia w różnych dzielnicach Warszawy. Tytułowy utwór należy do sztandarowego repertuaru Stanisława Grzesiuka, jednego z najbardziej charakterystycznych bardów warszawskich międzywojennych przedmieść, ubogich, brudnych - ale rozśpiewanych. Reżyseria: Gośka Andrzejewska, scenografia: Lech Traut, opracowanie muzyczne: Krzysztof Wilusz.
Drugą gwiazdą wieczoru był zespół Dwa Kolory związany z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nieporęcie, laureat przeglądu Viva Polonia, który zaprezentował szeroko pojmowany folklor słowiański. Dwa akordeony i bałałajka towarzyszyły wokalistom śpiewającym po polsku, rosyjsku i ukraińsku.

Podziel się: