"Matematyczne historie" - malarstwo Sylwii Piwowar

"Matematyczne historie" to tytuł wystawy malarstwa Sylwii Piwowar. Wernisaż odbył się 11 stycznia 2019 w Galerii Sztuki Ratusz.

Księga natury, jak powiedział Galileusz, jest napisana językiem matematyki. To właśnie liczby pozwalają nam precyzyjnie określać fakty, a także siły, których na co dzień doświadczamy.
Seria obrazów Matematyczne Historie to fascynacja królową nauk - matematyką. Trudno oceniać jaki wpływ ma matematyka na naszą codzienność i trudno również nie postawić tezy, że matematyka jest naszą codziennością, która przejawia się w liczbach, fraktalach, polach, równaniach, pochodnych, funkcjach, dowodach i prawach fizyki. Zdaje się, że już samo nazwisko: Piwowar rozpoczynające się od liczby Pi: 3,14 będącej stosunkiem obwodu koła do długości jego średnicy, zobowiązało mnie do rozpoczęcia malarsko - matematycznej przygody. Jestem ciekawa w jaką matematyczną historię zawiodą Was obrazy i czy odnajdziecie w nich własny pierwiastek.

SYLWIA PIWOWAR - urodzona na Roztoczu, mieszka pod Warszawą.
Absolwentka: Szkoły Muzycznej w klasie wiolonczeli, Akademii Leona Koźmińskiego oraz Studiów Podyplomowych Zarządzanie w kulturze.
Maluje, fotografuje (autorka wielu wystaw fotograficznych), poetycko zadebiutowała w 2012 roku tomikiem poezji "W polifonii ciszy".
Prowadzi Centrum Kreatywne dla dzieci, jest mamą Antoniny i Marii.zdjęcia - Jerzy Jastrzębski

Podziel się: