Przyjmij życia wyzwanie - koncert i wystawa

Przyjmij życia wyzwanie to tytuł podwójny: koncertu poezji śpiewanej Barbary Białowąs oraz wystawy malarstwa Anny Sobol. Wydarzenie miało miejsce w legionowskim MOK 30 listopada 2018.

o koncercie:
Koncert "Przyjmij życia wyzwanie" stawia pytania o kondycję współczesnego człowieka, budzi wrażliwość postrzegania świata i namysł nad sensem istnienia.
Odpowiednio dobrane wiersze i piosenki stanowią tematyczną całość, która przedstawia nasze dzisiejsze zagubienie w świecie i sposób odnalezienia się w wartościach przez przezwyciężanie stereotypów w myśleniu i działaniu oraz przez otwarcie się na ludzi i przyrodę.
Koncert spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności mimo niełatwego tematu - z uwagi na poezję trafiającą celnie w przeżycia człowieka, ciekawą muzykę i wykonanie pełne ekspresji.

o wystawie:
W mojej twórczości centralne miejsce zajmuje człowiek i jego pasje - jego piękno, zmagania z życiem, dokonania, marzenia i filozofia. Pejzaż wydaje mi się pusty i bezduszny bez człowieka, martwa natura - płaska i obojętna, dlatego zawsze staram się przemycić jego obecność wprost, lub w symbolicznym kodzie moich obrazów.
Metafory i archetypy w nich zawarte wzbogacają paletę możliwych skojarzeń i odczuć u widza, a mnie pozwalają wyrazić coś więcej, niż tylko zręczne odtworzenie rzeczywistości i zatrzymane na powierzchni obrazu rozgrywki formalne.
"Przyjmij Życia Wyzwanie", to i moje życiowe Credo, a obrazy które tu prezentuję pokazują pewne spektrum tych wyzwań i Człowieka, który jak Syzyf stawia im czoła, walczy, cieszy się życiem i z nim gra, lub jak Narcyz zapatrzony w siebie - poddaje partię. Wśród nich kilka, które oddają hołd wielkim artystom - tytanom życiowych wyzwań.
Anna Sobol wstęp wolnyPodziel się: