Niedzielne Spotkania z Bajką - Alibaba i czterech rozbójników

Alibaba i czterech rozbójników byli bohaterami Niedzielnych Spotkań z Bajką, które odbyły się 28 październia 2018 w sali widowiskowej legionowskiego ratusza.
Na scenę wychodzi rodzeństwo - oboje ubrani są w kolorowe stroje, a na głowach noszą orientalne opaski. Okazuje się, że mieli ten sam sen - śniła im się odległa kraina i jej mieszkańcy z Alibabą na czele. Tak zaczęła się egzotyczna opowieść, dopełniona piosenkami wykonywanymi na żywo przez aktorów. Jak w każdej baśni, tak i w tej zakończenie było pozytywne.
Scena raz po raz przeistaczała się w różne miejsca akcji - dom Alibaby, las, Czarodziejski Sezam. Ten ostatni przykuwał uwagę - mienił się szczerym złotem i sprawiał wrażenie prawdziwego bogactwa i przepychu. Oprócz scenografii podziw wzbudzały piękne lalki.
Aktorzy teatru Małe MI nie mieli problemu z zainteresowaniem najmłodszej widowni treścią spektaklu - już od chwili wejścia na scenę skupiali na sobie uwagę i utrzymali ją przez kolejne pięćdziesiąt minut. Co więcej, wciągnęli widzów do zaczarowanego świata również dosłownie, dzięki czemu dziecko, mama i tato mogli przemienić się w perskich rozbójników.Podziel się: