Wernisaż wystawy Piotra Rafałko "100 portretów legionistów na stulecie niepodległości"

Wernisaż wystawy Piotra Rafałko "100 portretów legionistów na stulecie niepodległości" poprowadził w legionowskim ratuszu dyrektor MOK Zenon Durka. Wydarzenie miało miejsce 22 września 2018 w Galerii Sztuki Ratusz.
Uczestnicy wernisażu uwiedzeni plastycznymi prezentacjami postaci legionistów, których na wystawie rzeczywiście pojawiło się stu, zainicjowali spontanicznie śpiewanie legionowych pieśni, w czym fachowo wspierał ich dyrektor MOK.
Charakterystyczną cechą portretów namalowanych przez Piotra Rafałko jest to, że przedstawiają żołnierzy z okresu do odzyskania niepodległości. Jest wiele portretów oficerów, którzy w II RP doczekali się generalskich szlifów i orderów. Jednak tu pojawiają się w szarych mundurach, maciejówkach albo ułańskim czako na głowie, zaś ich pierś zdobią odznaki pamiątkowe "Ukończenia Szkoły Oficerskiej Związku Walki Czynnej" bądź odznaki "Za Wierną Służbę".
O Autorze
Piotr Rafałko, tenor, absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Kazimierza Pustelaka. Umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich Ernsta Haefligera, Sylvii Geszty i Mariany Nicolesco. Laureat konkursów w Dusznikach-Zdroju i Braili (Rumunia). Występował na wielu festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Do najbardziej prestiżowych należy zaliczyć koncert inaugurujący 38. Muzyczny Festiwal W Łańcucie, gdzie razem z Ewą Podleś i Cyprianem Katsarisem wykonał "Pieśń o Ziemi" Mahlera, 14. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny w Davos (Szwajcaria), I Europäische Herbstakademie - Essen (partia tytułowa w "Orfeuszu" Monteverdiego) i 45. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień, gdzie wziął udział w pierwszym wykonaniu opery kameralnej Osvaldasa Balakauskasa "La lointaine".

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK