Koncert Chóru Uniwersytetu Narodowego w San Juan

Koncert Chóru Uniwersytetu Narodowego w San Juan (Argentyna)odbył się 26 sierpnia w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie.
W programie znalazła się "Msza Kreolska" Ariela Ramireza i inne utwory, głównie argentyński folklor.
Chór, utworzony przez Maestro Juan Argentino Petracchini 20 kwietnia 1968 roku, jako pierwszy swój koncert zaprezentował Glorię Antonio Vivaldiego.
Podczas swojej wieloletniej działalności zaprezentował się na wielu scenach latynoameryki, między innymi w Chile, Kolumbii, Meksyku, Brazylii, Peru, Wenezueli, a także w krajach europejskich: Portugalii, Niemczech, Hiszpanii, Francji.
W 1993 został ogłoszony "oficjalnym chórem reprezentacyjnym Prowincji San Juan" przez Izbę Poselską tejże Prowincji.
Od roku 2014 do chwili obecnej dyrygentem Chóru jest Maestro Jorge Romero. W 2015 Chór podczas XVIII Festiwalu i Konkursu Międzynarodowego D`Canto w Wenezueli otrzymał I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności za najlepsze wykonanie utworu wenezolańskiego.
Od 2017 roku Coro Universitario współpracuje z Teatro del Bicentenario (jest to Teatr Liryczny w San Juan) jako wykonawca partii chóralnych prezentowanych tam oper (m. in. Traviata G. Verdiego, Cyrulik Swilski, G. Rossiniego, Tosca G. Pucciniego, Don Carlo G. Verdiego).
W tym roku Chór obchodzi 50. rocznicę utworzenia, którą świętuje aktualną wyprawą po krajach Europy Coro Universitario zajmuje ważne miejsce w historii i kulturze Prowincji San Juan ciesząc się uznaniem społeczności sanjuańskiej za swój wkład w rozpowszechnianie muzyki chóralnej.

Podziel się:


Newsletter

Relacje

Archiwum


Galeria Sztuki Ratusz

Salon Artystyczny

Niedzielne spotkania z bajką

Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej

Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo

ProgRockFest

Warszawska Syrenka

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

Artystyczny Kalejdoskop

Dni Osób Niepełnosprawnych

Małe formy teatralne

Wiosenne Czarowanie

Legionowskie Senioralia

Rozmowa o słowach


Pracownia ceramiki Wylepiarnia

Zespół poetycko-śpiewaczy ERIN

Teatr Na Luzie

Teatr Nikt Mnie Nie Chce

Sala prób MOK Targowa

rejestracje filmowe MOK