Recital Adama Goździewskiego w Salonie Artystycznym

Salon Artystyczny im. F. Chopina w filii MOK Legionowo gościł 11 marca 2018 pianistę Adama Goździewskiego.
Zaprezentował on publiczności następujące utwory:
Ludwig van Beethoven
Sonata As-dur op. 26
Andante con variazioni
Scherzo
Marcia funebre sulla morte d'un Eroe
Allegro

Karol Szymanowski
Mazurki op. 50
nr 2 Allegramente. Poco vivace
nr 4 Allegramente, risoluto

Fryderyk Chopin
Impromptu Ges-dur op. 51
Impromptu As-dur op. 29
Nokturn H-dur op. 32 nr 1
Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22Adam Goździewski - pianista urodzony w 1996 roku w Łodzi. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Skierniewicach, w klasie prof. Anny Grzegorkiewicz-Ciesielskiej, oraz Ogólnokształ- cącej Szkoły Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Obecnie jest studentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu prof. Joanny Ławrynowicz-Just i dr Karoliny Nadolskiej oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz.
Jest laureatem międzynarodowych konkursów pianistycznych w Estonii (Narwa, Grand Prix, EMCY Prize, 2014), Macedonii (Ochryda, Grand Prix i Złoty Medal, 2014), Polsce, Rosji, Słowenii, na Ukrainie i we Włoszech. Jest także laureatem Estrady Młodych 51. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku (2017).
Jako solista i kameralista koncertował w Polsce, a także w Düsseldorfie, Genewie, Gifu, Hammamatsu, Mediolanie, Moskwie, Oslo, Paryżu, Szanghaju, Tallinnie, Tiranie.
Wystąpił z recitalami w ramach Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku i festiwali chopinowskich w Antoninie i Dusznikach-Zdroju oraz w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a także podczas festiwali zagranicznych: Chopin Festival in der Kartause w Gaming w Austrii i Chopin au Jardin du Luxemburg w Paryżu.
Nagrania jego występów były transmitowane przez Polskie Radio, Radio France Musique oraz Estońskie Radio i Telewizję (ERR).
Z zamiłowaniem uprawia muzykę kameralną. Z wielką pasją oddaje się również wykonawstwu historycznemu, grając na klawesynie (pod kierunkiem prof. Lilianny Stawarz) oraz na fortepianach z epoki.
Wielokrotnie nagradzany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Podziel się: