Wystawa Grupy Fotograficznej Migawki i pracowni Gobel Artki

Wernisaż wystawy Grupy Fotograficznej Migawki, zatytułowanej "Migawki w podróży", połączony z prezentacją gobelinów pracowni Gobel Artki, odbył się 4 grudnia 2017 w Galerii Sztuki Ratusz

Migawki to 21 osób zachwyconych fotografią i fotografujących wspólnie już od 10 lat. Fotografujemy wszystko - ludzi, zwierzęta, samochody, budynki, kwiaty, ważki i motyle i wszędzie - na ulicy, w studio, podczas meczu, w lesie, z powietrza czasem pod wodą. Staramy się łapać chwile, które nas zachwycają, śmieszą, smucą - są dla nas ważne i dlatego chcemy je zapisać na fotografiach. Sporo podróżujemy. Nasze ukochane miejsca to Podlasie, dolina Bugu, Puszcza Kampinoska i Wieliszew.
Gobel Artki to pracownia tkacka prowadzona przez Ewę Kamińską w Łajskach. Gobeliny z pracowni mają swój niepowtarzalny klimat, chociaż techniki w których powstają i ich tematyka są bardzo różnorodne, od klasycznych wzorowanych na mistrzach malarstwa po bardzo nowoczesne, których źródłem jest wyobraźnia. Panie z pracowni zdobywają wyróżnienia i nagrody na konkursach tkackich, m. in. na międzynarodowej wystawie "Miniatury tkackie" American Tapestry Alliance.
Wystawa od 2 do 14 grudnia 2017.

Podziel się: